Deelnemerslijst Giro d’Italia 2016

Hieronder de deelnemerslijst van de Giro d’Italia van 2016. Deze lijst is vlak voor de start van de Giro gepubliceerd en het kan zijn dat er nog lastminute wijzigingen zijn doorgevoerd. De meeste selecties voor de Giro d’Italia zijn al een tijd definitief.

Frankrijk –  AG2R La Mondiale
Frankrijk –  Guillaume Bonnafond
Frankrijk –  Axel Domont
Frankrijk –  Hubert Dupont
Duitsland – Patrick Gretsch
Canada – Hugo Houle
Frankrijk –  Blel Kadri
Italie –  Matteo Montaguti
Frankrijk –  Jean-Christophe Péraud
Italie –  Domenico Pozzovivo
Kazachstan – Astana
Italie –  Valerio Agnoli
Italie –  Eros Capecchi
Denemarken –  Jakob Fuglsang
Estland – Tanel Kangert
Kazachstan – Bakhtiyar Kozhatayev
Italie –  Davide Malacarne
Italie –  Vincenzo Nibali
Italie –  Michele Scarponi
Kazachstan – Andrey Zeits
Italie –  Bardiani-CSF
Italie –  Stefano Pirazzi
Italie –  Simone Andreetta
Italie –  Nicola Boem
Italie –  Francesco Manuel Bongiorno
Italie –  Giulio Ciccone
Italie –  Sonny Colbrelli
Italie –  Mirco Maestri
Italie –  Nicola Ruffoni
Italie –  Paolo Simion
USA – BMC
Colombia – Darwin Atapuma
Italie –  Alessandro De Marchi
Zwitserland – Silvan Dillier
Zwitserland – Stefan Küng
Italie –  Daniel Oss
Italie –  Manuel Quinziato
USA – Joey Rosskopf
Italie –  Manuel Senni
Duitsland – Rick Zabel
Belgie – Etixx-Quick-Step
Duitsland – Marcel Kittel
Italie –  Gianluca Brambilla
Spanje – David De la Cruz
Luxenburg – Bob Jungels
Italie –  Fabio Sabatini
Belgie – Pieter Serry
Italie –  Matteo Trentin
Spanje – Carlos Verona
Polen – Lukasz Wisniowski
Rusland – Gazprom-Rusvelo
Rusland – Sergey Firsanov
Rusland – Artur Ershov
Rusland – Alexander Foliforov
Rusland – Alexandr Kolobnev
Rusland – Artem Ovechkin
Rusland – Aleksey Rybalkin
Rusland – Ivan Savitsky
Rusland – Alexander Serov
Rusland – Andrei Solomennikov
Duitsland – Giant-Alpecin
Nederland – Tom Dumoulin
Duitsland – Nikias Arndt
Belgie – Bert De Backer
USA – Chad Haga
China – Cheng Ji
Zweden – Tobias Ludvigsson
Oostenrijk – Georg Preidler
Nederland – Tom Stamsnijder
Nederland – Albert Timmer
Rusland – Katusha
Rusland – Ilnur Zakarin
Rusland – Maxim Belkov
Rusland – Pavel Kochetkov
Rusland – Viacheslav Kuznetsov
Rusland – Aleksandr Porsev
Rusland – Egor Silin
Estland – Rein Taaramäe
Rusland – Alexey Tsatevich
Rusland – Anton Vorobyev
Italie –  Lampre-Merida
Italie –  Valerio Conti
Italie –  Roberto Ferrari
Bulgarije – Ilia Koshevoy
Italie –  Sacha Modolo
Slovenie – Matej Mohoric
Italie –  Manuele Mori
Polen – Przemyslaw Niemiec
Italie –  Simone Petilli
Italie –  Diego Ulissi
Nederland – LottoNL-Jumbo
Nederland – Steven Kruijswijk
Italie –  Enrico Battaglin
Nederland – Twan Castelijns
Nederland – Moreno Hofland
Nederland – Martijn Keizer
Slovenie – Primoz Roglic
Nederland – Bram Tankink
Nederland – Maarten Tjallingii
Nederland – Jos van Emden
Belgie – Lotto Soudal
Duitsland – André Greipel
Denemarken –  Lars Bak
Belgie – Sean De Bie
Oostenrijk – Adam Hansen
Nederland – Pim Ligthart
Belgie – Maxime Monfort
Belgie – Jürgen Roelandts
Belgie – Jelle Vanendert
Belgie – Tim Wellens
Spanje – Movistar
Kroatie – Andrey Amador
Colombia – Carlos Betancur
Spanje – José Herrada
Spanje – Javi Moreno
Spanje – José Joaquín Rojas
Oostenrijk – Rory Sutherland
Duitsland – Jasha Sütterlin
Spanje – Alejandro Valverde
Italie –  Giovanni Visconti
Italie –  Nippo-Vini Fantini
Italie –  Damiano Cunego
Italie –  Giacomo Berlato
Italie –  Alessandro Bisolti
Slovenie – Grega Bole
Roemenie – Eduard Grosu
Italie –  Iuri Filosi
Italie –  Riccardo Stacchiotti
Japan – Genki Yamamoto
Italie –  Gianfranco Zilioli
Oostenrijk – Orica-GreenEDGE
Colombia – Esteban Chaves
Nieuw-Zeeland – Sam Bewley
Oostenrijk – Caleb Ewan
Oostenrijk – Michael Hepburn
Oostenrijk – Damien Howson
Slovenie – Luka Mezgec
Spanje – Ruben Plaza
Canada – Svein Tuft
Spanje – Amets Txurruka
Rusland – Tinkoff
Polen – Rafal Majka
Italie –  Manuele Boaro
Rusland – Pavel Brutt
Spanje – Jesus Hernandez
Oostenrijk – Jay McCarthy
Rusland – Evgeny Petrov
Polen – Pawel Poljanski
Rusland – Ivan Rovy
Italie –  Matteo Tosatto
USA – Trek-Segafredo
Canada – Ryder Hesjedal
Italie –  Eugenio Alafici
Oostenrijk – Jack Bobridge
Zwitserland – Fabian Cancellara
Italie –  Marco Coledan
Luxenburg – Laurent Didier
Italie –  Giacomo Nizzolo
Nederland – Boy van Poppel
Oostenrijk – Riccardo Zoidl
Italie –  Wilier-Southeast
Italie –  Filippo Pozzato
Spanje – Julen Amezqueta
Italie –  Manuel Belletti
Italie –  Liam Bertazzo
Italie –  Matteo Busato
Spanje – Cristian Rodriguez
Italie –  Jakub Mareczko
Colombia – Daniel Felipe Martinez
Algerije – Eugert Zhupa